2 december 2021 om 15:01 - 2 reacties

Brief - Wanneer klaarheid over de toegekende ondersteuning?

Wie een budget toegekend kreeg in PG3 (prioriteitengroep 3) heeft komende maanden kans om een VAPH brief en enkele bezoeken te krijgen om na te gaan of de zorgvraag nog gebleven is. Johan Decruyenaere, bestuurslid van STAN, pleit voor een open en transparant welzijnsbeleid voor al wie wacht op korte en lange termijn, begrijpbaar voor iedereen.

11.000 gehandicapten hebben geen enkel perspectief wanneer en of ze ooit in aanmerking  komen voor het hen toegekende budget.

Onze overheid erkent wel hun nood aan ondersteuning maar voorziet geen geld voor iedereen. Prioriteitengroep 3  is intussen 5 jaar geworden na het afschaffen van de CRZ wachtlijsten. Zij kregen de laagste prioriteit.

Onze overheid zit ermee verveeld en wil iets doen, liefst zonder hen een cent te geven. Wel 500 000€ voor de administratie van een proefproject om 1200 gehandicapten uit groep 3 af te leiden naar andere vormen van ondersteuning.

Verschillende nota’s werden daarvoor al op hoog niveau besproken en opgemaakt. Nu worden mensen bevraagd wat ze eigenlijk willen. Want het is intussen lang geleden dat hun ondersteuningsvraag werd opgemaakt of overgezet uit een vorige wachtlijst en die zou wel eens kunnen veranderd zijn onder het lange wachten – door overlijdens is hun aantal al verminderd! 

Wie een budget toegekend kreeg in PG3 (prioriteitengroep3) heeft komende maanden kans om een VAPH brief en enkele bezoeken te krijgen om na te gaan of de zorgvraag nog gebleven is en eventueel niet via andere kanalen kan ondersteund worden, zonder budget. Waarom niet allen zelf de zorgvraag met hulp opnieuw formuleren indien nodig?

Vijf jaar na het invoeren van het persoonsvolgend budget mag het tijd zijn om niet enkel de zorgvragen van wie wacht te actualiseren en links en rechts een proefproject te lanceren maar vooral om al wie wacht op zijn beloofd budget eens klaarheid te geven over de toegekende ondersteuning. Een open en transparant welzijnsbeleid op korte en lange termijn, begrijpbaar voor iedereen.

Het zou een mooi eindejaarscadeau zijn van onze minister van welzijn Wouter Beke (CD&V).

Reacties

  1. Ipamorelin when to takeIpamorelin when to take Schreef op 11 september 2025 om 15:40:13

    buy 3rd party tested ipamorelin

  2. ValleyValley Schreef op 11 september 2025 om 16:40:01

    rui products ipamorelin

    https://poisonview5.werite.net/tesamorelin-ipamorelin-combining-potency-for-maximum-effect cjc1295/ipamorelin side effects

    https://pad.karuka.tech/uMVZ4M1aQ0qFMvB4X7Dl9g/ ipamorelin results timeline

    https://livebookmark.stream/story.php?title=sermorelin-next-generation-ipamorelin-cjc-1295 tesamorelin vs ipamorelin cjc 1295

    https://www.udrpsearch.com/user/pendoll63 Ipamorelin Dosages

    https://prpack.ru/user/tempercase8/ Tesamorelin+ aod9604 + cjc1295 + ipamorelin 12mg blend

    https://vsegda-pomnim.com/user/powderspruce90/ valley

    https://www.google.dm/url?q=https://www.valley.md/understanding-ipamorelin-side-effects cjc
    1295 ipamorelin diet

    https://enoticias.site/item/338741 Ipamorelin for Als

    https://panoptikon.org/user/persontea9/ valley

    https://www.bitsdujour.com/profiles/OWdEIv blend cjc 1295 w o dac 2mg
    with ipamorelin 2mg

    https://bom.so/FIeqvR cjc 1295 ipamorelin Cream
    vs injection

    https://aviator-games.net/user/planetnest39/ ipamorelin mod grf 1-29 benefits

    https://guldager-valentine-5.thoughtlanes.net/ipamorelin-dosage-per-day-clinical-insights-and-common-mistakes-to-avoid valley

    https://hedge.fachschaft.informatik.uni-kl.de/LbSuOGUiRkqRIInN_Z87ng/ peptidy ipamorelin

    https://noticiasenvivo.top/item/461965 valley

    https://www.udrpsearch.com/user/plowgrey6 ipamorelin and weight gain

    https://pad.geolab.space/CHtiH5w9ShKN3EPn3AGU8w/ sermorelin-ipamorelin-cjc1295: the
    Power trio for muscle growth

    https://pad.geolab.space/di3p547FSJa_fBCKOxxHLA/ peptide cjc ipamorelin

Plaats een reactie

Uw e-mail adres wordt niet gepubliceerd

Lees ook

  1. 28 juli 2025

    Opinie - We maken er werk van...

    Opinie Wachtlijsten
  2. 21 november 2022

    Arbeidsrechtbank Kortrijk vernietigt vermindering van budget

    Informatie Antwerpen Brugge-Oostende Gent-Eeklo Limburg Klein-Brabant Midden-Brabant-Leuven Zuid-Oost-Vlaanderen Pajottenland Tienen Waasland Westhoek Zuid-West-Vlaanderen Noord-West-Brabant Rechtstreeks Toegankelijke Hulp Persoonsvolgend Budget (PVB) Persoonlijke-assistentie Budget (PAB) Integratietegemoetkoming (IT) Inkomensvervangende Tegemoetkoming (IVT) Wachtlijsten
  3. 23 maart 2021

    Beke zet extra middelen in voor wegwerken wachtlijsten

    Nieuws Wachtlijsten

Schrijf je in op onze nieuwsbrief

STAN informeert je snel en helder over verstandelijke handicap, veranderingen in het beleid en activiteiten in Vlaanderen. Wil je graag op de hoogte blijven? Schrijf je dan meteen in voor onze nieuwsbrief.